Przedszkole w Lubiszynie

Nazwa imprezy / uroczystości

Termin realizacji

1.

Wycieczka do lasu – zajęcia dydaktyczne – obserwacja zmian w przyrodzie związanych z przyjściem nowej pory roku – jesieni. Zorganizowanie ogniska – pieczenie kiełbasek.

2.

Sprzątanie świata- uczestniczenie w ogólnopolskiej akcji. Porządkowanie terenu wokół przedszkola i najbliższej okolicy.

3.

Dzień Przedszkolaka

20 Wrzesień 2019

4.

Wizyta policjanta- pogadanka o bezpiecznym poruszaniu się po progach. Zabawy edukacyjne dotyczące przestrzegania przepisów o ruchu drogowym.

Ewelina Obszańska,

5.

Pasowanie na przedszkolaka, Dzień Edukacji Narodowej – przyjęcie do społeczności przedszkolnej dzieci nowo przyjętych.

Październik 2019

Monika Jaroszewska,

Katarzyna Sołowińska

6.

Bal Jesieni – przywitanie nowej pory roku. Zorganizowanie balu dla dzieci przebranych w stroje związane z jesiennym lasem. Przeprowadzenie konkursów i zabaw ruchowych. Organizacja zdrowego poczęstunku.

Październik 2019

Monika Jaroszewska,

Katarzyna Sołowińska

7.

Wycieczka do kina- wyjazd autokarem do kina w Gorzowie Wlkp., na seans filmowy. Wyrabianie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Listopad 2019

Aleksandra Piotrowska,

Ewa Byczkowska

8.

Dzień Niepodległości – spektakl słowno – muzyczny związany z 11 XI

Aleksandra Piotrowska,

Ewa Byczkowska

9.

Światowy Dzień Pluszowego Misia- zaprezentowanie przez dzieci swoich ulubionych zabawek. Wspólne zabawy z pluszakami.

25 listopad 2019

10.

Mikołajki pod hasłem „Piszę list do Mikołaja”.

Grudzień 2018

11.

Jasełka – zaprezentowanie się przed szerszą publicznością. Występy artystyczne dzieci ze wszystkich grup.

Grudzień 2018

12.

Wigilia – wspólne spożywanie posiłków związanych z tradycją bożonarodzeniową oraz wspólne śpiewanie kolęd i składanie sobie życzeń.

Grudzień 2019

13.

Bal karnawałowy – tańce i zabawy dzieci w przebraniach. Prezentowanie strojów oraz wybór najciekawszego stroju.

Styczeń 2020

14.

Dzień Babci i Dziadka- zaprezentowanie przed szerszą publicznością repertuaru artystycznego związanego z obchodami święta babci i dziadka.

19-20.01.2020

15.

Konkurs recytatorski- recytacja wierszy polscy poeci wiersze Tuwima J. Brzechwy

Marzec 2020

Justyna Nawrocka,

Anna Szwed- Fabijańczyk

Powitanie wiosny.

Marzec 2020

16.

Dzień Ziemi- czynne uczestnictwo w obchodach święta Ziemi. Porządkowanie terenu wokół przedszkola.

Kwiecień 2020

17.

Dzień Strażaka- poznanie pracy strażaków poprzez zorganizowanie wycieczki do remizy OSP

Maj 2020

18.

Dzień Matki i Ojca- prezentowanie części artystycznej związanej ze świętem rodziców przed szerszą publicznością.

Maj 2020

19.

Dzień Dziecka- wspólny dzień dziecka dla dzieci z przedszkola w Lubiszynie i w Baczynie- integracja przedszkoli, wspólna zabawa

Czerwiec 2020