AUDYCJE Z BACHMANEM

Audycje z Bachmanem to cykl koncertów adresowany do uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych. Spotkania idealnym uzupełnieniem
szkolnej edukacji muzycznej, bazują na podstawie programowej
MEN. Zajęcia mają formę cykliczną, odbywają się raz w miesiącu. Podczas koncertów uczniowie poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, różne tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość a także muzykę różnych kultur. Zajęcia prowadzone przez prelegenta - Bachmana/ Vivaldinę - w zabawny sposób, nie zapominając przy tym, że przede wszystkim mają mieć one charakter edukacyjny. W każdym miesiącu prezentowany jest inny instrument. Koncerty realizowane w grupach do 60 osób. Dzięki ograniczonej liczbie uczestników dzieci mają znacznie bliższy kontakt z muzyką i artystami. Dzieci przedszkolne poznają utwory i instrumenty dzięki bajce opowiadanej przez prelegenta BACHMANA lub prelegentkę VIVALDINĘ. Muzyka jest dodatkiem a instrumenty stają się bohaterami opowieści. Dzieci czynnie uczestniczą w opowiadanej historii, często wstając, podskakując, grając na instrumentach perkusyjnych, zadając pytania lub na nie odpowiadając, rysując.