Przedszkolny Konkurs Plastyczny "ZIEMIA - NASZA PLANETA"

Zapraszamy do udziału w Przedszkolnym Konkursie Plastycznym

"ZIEMIA - NASZA PLANETA"

REGULAMIN KONKURSU:

1. Organizatorem konkursu jest:

Przedszkole w Lubiszynie

Myśliborska 18

66-433 Lubiszyn

1. Cele konkursu:
  • Podnoszenie świadomości ekologicznej wśród przedszkolaków w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w różnej postaci.
  • Zachęcanie dzieci do działania na rzecz ochrony środowiska.
  • Kształtowanie wyobraźni plastycznej, kreatywności, inspirowanie do aktywności twórczej.
  • Rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi, jako jednej z form artystycznego wyrazu.
  1. Adresatami konkursu są dzieci w wieku od 3 do 7 lat.
  2. Zadaniem dzieci jest wykonanie plakatu ukazującego znaczenie Ziemi dla ludzi oraz różne sposoby dbania o naszą planetę.

Technika wykonania plakatu jest dowolna. Format dowolny. Mile widziane zastosowanie materiałów nadających się do recyklingu.

1. Każda praca musi zawierać czytelną metryczkę umieszczoną z tyłu pracy zawierającą: imię i nazwisko dziecka, nazwę grupy, wiek dziecka. Od każdego uczestnika przyjmujemy tylko jedną pracę.
  2. Prace plastyczne nie będą zwracane autorom i przechodzą na własność przedszkola.
  3. Dostarczone prace zostaną wyeksponowane na stronie internetowej naszej placówki.
  4. Prace prosimy dostarczać do przedszkola w godzinach pracy placówki do 29.04.2022.
  5. Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy oraz drobne upominki.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 06 maja 2022 r. w przedszkolu.